امام باقر ع فرمود چون امیرالمومنین  ع بعزم بصره بیرون رفت در ربذره که مولد و مدفن ابی ذرغفاریست فرود امد مردی از قبیله  محارب خدمتش امد و عرضکردیا امیرالمومنین من از قبیله خود غرامتی رابعهده گرفتم وچون از برخی از انهاتقاضای مواسات وکمک  کردم از سختی وتهیدستی  دم زدند ای امیر مومنان بایشان امر فرما کمک کنند ووادارشان کن با من مواسات کنند  فرمود انهاکجایندعرضکرد دسته یی از انها انجاینده میبینی حضرت مرکب خودرا بسرعت هر چه تمامتر بحرکت اورد و مرکب مانند  شتر مرغ. میرفت جماعتی از اصحاب که پیش را گرفتند بسحختی و کندی باو رسیدند  حضرت بانها رسیده بر انها رسیده سلام و پرسید چرا با رفیق خود مواسات نمیکنند انها از او وآو  از انها شکایت کردند تا امیرالمومنین ع فرمود هر کسی باید با فامیل خود پیوست داشته باشد زیرا با حسان و دستگیری مالی او از دیگران سزاوارترند وهر فا. میلی باید با کسان خود پیوست داشته باشد  اگر روزگار بزمینشان زند و از انها پشت بگرداند زیرا  کسانیکهبا یکدیگر پیوست دارند و  بذل وبخشش میکنند پاداش یافته  وانهایی که از هم ببرند وبهم پشت کنند  وسنگین بارند و سپس مرکب خورا بر انگیخت فرمود برو  حل از اسماه اصواتست که برای راندن شتر بکار میرود 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها