رسولخدا ص فرمود خدای  ع. عزوجل  فرماید  برخی از بند گان مومنم کسانی باشند جز با ثروتمندی ووسعت و تندرستی اصلاح نشود  انهابا ثروت ووسعت را وتندرستی میازماییم تا امر دینشاناصلاح شود  وبرخی از بندگان مومنم کسانی باشند که امر دینشانجز با فقر و تهیدستی و ناتندرستی اصلاح نشود انهارا با فقر  و تهدستی میازماییم تا امر دینشان اصلات شود من بانچه امر دین بدگات مومنمرا اصلاح کند  داناتر،  و برحی از بندگانم کسی است که در عبادتم کوشش کند و از خواب وبستر با لذت  بر حیژد ودر شبها  برای  خاطر من نماز شب خواند و خودرا در راه عبادنم بزحمت ندازد من یکشب دوشب اورا  بچرت  اندازم  وبرای نظر لطفی که  نسبت باو دارم ومیخواهم باقیش دارم پس اوتا صبح  میخوابد سپس بر میخیزد  وخودرا مبغوض دارد وسرزنش میکند که چرا امشب از عبادت  محروم شدم در صورتیکه اگر اورا واگذارم تا هر چه خواهد عبادتم کند از انرا ه اورا حود بینی فرا گیرد وهمان  خود بینی فرا گیرد  وهمان خود بینی او را نسبت باعمالش  فریفته سازد  حالتی باو وست دهد که هلاک دینش  در ان باشد بجهت عجب باعمال واز خود راضی بودن بودنش  تا انجا که  گمان کند بر همه عابدان برتری گرفته ودر عبادت از حد تقصر در گذشت در صورتیکه  پیغمبران هم اعتراف بتفصیر  در عبادت میکنند انهگام از مندور شود وخودش گمان کند بمن نزدیک است  پس کسانیکه اعمالی بخاطر  ثواب من انجام میدهد  نباید بان اعمال تکیه کنند زیرا اگر انها هرچه کوشش کنند وخود را بزحمت ا فکنند و عمر خودرا در راه عبادتم بسپرند وباز مقصر باشند وبا عبادت خود بکنه حقیفت عبادتم نرسند نسبت  بکرامت و  نعمت بهشت ودر جات عالی که در جوارم طلب میکنند ولی تنها لایدبرحمتم اعتمادکنند وبفصلم  شاد مان باشند و با حسن ظن بمن مطمیمن باشند در انهنگام رحمتم دستگیر شان شود و رضوانم بانها برسد و امرزشم بانها برسد و امرزشم بر انها لباس گذشت پوشد همانا منم خدای رحمن ورحیم و بدان نامبده ومنصوب شده ام  اسم رحمن رحیم وبدان نامیده ومنصوب شده ام  واسم رحمن ورحیم روب خود گذاشته ام

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها