یونس بن عمارگویدکه حضرت صادق ع فرموددفترها در روز قیامت سه دفتراست دفتری که نعمتها در ان ثبت شده و دفتریکه کارهای نیک در انست  ودفتری که کارهای بد در ان ثبت  است پس دفتر کارهای نیک برابر کنند  نعمها همه کارهای نیک  را فراگبردو در خود فرو برد  وفتر کارهای بد بجا ماند پس ادمبزاده مومن را برای حساب بخوانیدو قران در  بهترین  صورتی پیش رویش در ابد و گوید بار  پرودگارا من قر انم و این بنده مومن تو است که خودرا برای خواندن من  بتعمب میانداخت. شب خود را با اهنگ خوش و هموار خواندن من درار مبکرد و دیدگانش در هنگام نماز شب اشگریزان بود چنانچه مرا خشنود ساختی اوراهم حشنود کن فرمود پس خداب عزیر جبار فرماید ای بنده من دست راستت را باز کن و خداوند انرا از رضوان خود و دست چپش را از رحمت خود پر کند  سپس باو گفته شود این بهشت برای تو مباح است پس قران بخوان وبالا برو پس هر گاه بک ایه بخواند یک  رجه بالا رود توضیح  مجلسی ره گوید شابد پر کردن دست راست وچب کنایه از دو چندان کردن دفتر حسنات کارهای نیکو محو کردن دفتر سیات باشد یا گنایه از دادن نامه ورود بهشت بدست  راستش و نامه برابت از دوزخ بدست چپش باشد یا مقصوداز تمامی ای کلمات تمثیل برای بیان منتهای اکرام و اتمام خدای عزوجل می باشد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها