انحضرت در ماه رمضان. و طبق نسخه دیگردر ماه بیع الاخر بسال 232 متولدشد  ودر روز هشتم ربیع الاول سال 260  بسن 28 سالگی در گذشت در خانه خودش که پدرش هم د

ر انجا دفن شده بود  بخاک سپرده شد مادرش ام ولدونامش حدیث یا سوسن  بوده است 1 احمد بن عبیدالله خاقان که دشمنی سختی با علی و اولادش داشت متصدی املاک و خراج شهر قم بود روزی در مجلسش از علویان و مذاهبشان.سخن بمیان امد او گفت من در سامره مردی از اولادعلی را از لحاظ ووقارو پاکدامنیو نجابت و بزرگوادی در خانواده خودش و بنی هاشم مانند حسن بن علی بن محمد ابن ند ندیدمنشناختم که خاندان خدش و بنی هاشم و سر لشگران ووزیران و همه مردم اورا بر سالخوردگان و اشراف مقدم بدارند زیرامن روزی بالای سر پدرم ایستاده بودم و ان روزی بود که برای پذیرفتن مردم مینشست نا گاه دربانا نش در امدند و گفتند ابو محمد ابن دم در است پدرم باواز بلند گفت اجازه اش دهید من تعجب کردم از اینکه در محضر پدرم مردی رابکنیه معرفی کردنددر صورتیکه جز خلیفه وولیعهد و نماینده  نزسلطان  نزداو بکنیه معرفی نمیشد  سپس مردی گندمگونو خوش اندام.نیکو رخسار خوش پیکر تازه جوان با جلالت و هیبت وارد شد چون نگاه پدرم باو افتاد بر خاست و چند قدم استقبالش کرد بانکه گمان ندارم چنین کاری را نسبت بهیچ بنی هاشمیو سر لشگری بکندچون نزدیکش رسبدبا او مصافحه کردو صورت و سینه اش بوسبد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها