بااو در خلوت مباحثه کرداو مهربانی نما پس انکه با حسین اشکیب گفتگو کردم گفت کسی را که نو در جستجویش.هستی همان پیغمبر یستکه اینها معرفی کردند ولی موصوع جانشینی چنانکه اینها معرفی کردند نیست این  نیست این پیغمبر نامش محمد ابن عبدالله بن  عبدالمطلب است ووصی و جانشین او علی بن ابیطالب بن عبدالمطلب شوهر فاطمه دختر محمد و پدر حسن وحسین نوادگان  محمد میباشند غانم ابو سعید گوید الله اکبر  اینست کسی که من در جستجویش هستم  سپس بسوی داودبن عباس باز گفتم ای امیر انچه را میجستم پیدا کردم من گواهی  که معبودی جز خدا نیست محمد رسول اوست او بامن حوشرفتاری و احسان کرد و بحسین  گفت از او دلجویی کرد من بسوی او رفتم و با او انس گرفتم و او هم نماز وروزه و فرایضی را که موردنیازم بوده بمن تعلیم نمود باو گفتم ما در کتابهای خود میخوانیم که محمد ص اخرین پیغمبران بوده و پس ازاو پیغمبری ناید وامر رهبری بعد ا او با وصی ووارث و جآنشین بعد از او سپس یا وصی پس از وصی پس از وصی دیگر  و فرمان خدا همواره در نسل ایشان جاریست تا دنیا تمام شود پس وصی وصی کیست و گفت حسن بعداز او حسین فرزندان محمد  صلی الله علیه واله ند انگاه امر وصیت را کشید تا صاحب امان ع  رسید از انچه پیش امد غیبت امام و ستمهای  بنی عباس مرا اگاه ساخت از ان من مقصودی جز جستجوی ناحیه صاحب  امان را نداشتم  عامری گوید سپس او بقم امد ودرسال 264همراه اصحاب ما شیعیان شد و بانها بیرون رفت تا ببغداد رسید  ورفیقی از اهل سنت همراه او او بود که بااو هم کیش بود

مشخصات

آخرین جستجو ها